Leki na wątrobę

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów występujących u wielu organizmów żywych. Ze względu na szereg istotnych funkcji, jakie pełni, jest ona niezbędna do życia. To natomiast powoduje, że w razie jakichkolwiek dolegliwości, należy bacznie uważać i jak najszybciej reagować. W zależności od konkretnego schorzenia, konieczna może okazać się farmakoterapia lub nawet zabieg operacyjny. Naszą uwagę powinny zwrócić objawy takie, jak problemy z trawieniem, ból pojawiający się z prawej strony ciała, pod żebrami, powiększenie wątroby widoczne głównie podczas szczegółowych badań, brak apetytu, osłabienie organizmu, nieprawidłowe stolce.

Ze względu na to, że wątroba pełni m.in. funkcję filtrującą i pomaga w trawieniu spożywanych pokarmów, jej funkcjonowanie ma ścisły związek z tym, co jemy oraz pijemy. Oznacza to, że aby dbać o wątrobę, należy stosować zdrową dietę. Specjaliści nie ukrywają także, że dla wątroby szkodliwy jest nadmiar lekarstw. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek symptomy, początkowo możemy próbować niwelować je zażywając standardowe leki przeciwbólowe. Mogą one być przydatne, jeśli po prostu jesteśmy wrażliwi i ból wątroby jest jedynie efektem przejedzenia czy spożycia zbyt tłustych, niezdrowych potraw. Jako, że medykamenty mogą dodatkowo szkodzić wątrobie, w razie powtarzania się objawów bólowych, trzeba niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Ze względu na to, że wątroba jest tak ważnym narządem i jest niezwykle podatna na działanie lekarstw, w aptekach bez recepty znajdziemy wyłącznie leki na wątrobę o słabym działaniu. Z reguły są to typowe leki przeciwbólowe. Jednak zarówno w ramach profilaktycznych, jak i chcąc zminimalizować niekomfortowe uczucie wzdęcia czy inne objawy zaburzeń pracy wątroby, możemy również regularnie zażywać tabletki na trawienie. Pomagając w metabolizmie, wspomagają one wątrobę, odciążając ją i pomagając uzyskać rezultat taki, jak gdyby wątroba była w pełni zdrowa.

Tabletki na trawienie najczęściej komponowane są ze skrupulatnie dobieranych mieszanek ziołowych. Dzięki temu, pobudzają one naturalne procesy i stymulują pracę organizmu. Można je stosować jako suplementy diety, codziennie gwarantując sobie dobry metabolizm. Jednak, poza zażywaniem środków farmakologicznych czy też mieszanek ziołowych, powinniśmy zadbać o zdrowe odżywianie. Chodzi tu głównie o wykluczenie tłustych potraw z naszego jadłospisu, ale też o rezygnację z alkoholu i innych używek. Jedynie wino pite w małych ilościach może pomagać w usprawnieniu trawienia.

Tagi: , ,